Світ

У ЄС рекомендують спростити визнання дипломів українських біженців

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У ЄС рекомендують спростити визнання дипломів українських біженців

Фото: AP

У ЄС вирішують питання щодо валідації дипломів українських біженців

Країни Євросоюзу рекомендують виявити гнучкий підхід до визнання професійних кваліфікацій переселенців з України.


 


Єврокомісія в середу, 6 квітня, оприлюднила рекомендації щодо визнання дипломів та професійних кваліфікацій українських біженців.

Так, у документі йдеться, що право на доступ до ринку праці є ключовим аспектом тимчасового захисту, що надається країнами ЄС, тому механізм визнання компетенцій має бути швидким, чесним та прозорим.

Так, країнам рекомендується виявити гнучкий підхід до визнання дипломів, особливо з огляду на те, що переселенці можуть не мати оригіналів документів.

“Що стосується роботи, то українці мають необмежений доступ до вакансій, які не регулюються законодавством ЄС. До їх переліку не входить охорона здоров’я, освіта, соціальна сфера – тут визнання кваліфікації є обов’язковою умовою для працевлаштування, проте враховуючи, що з припливом біженців потреба в таких фахівцях зросте, то вони не лише зможуть працювати, а й здобути новий досвід”, – йдеться у документі.

Також наголошується, що у сферах, де спостерігається дефіцит претендентів, процес визнання компетенцій та працевлаштування також буде полегшений.

Нагадаємо, минулого тижня в ООН повідомили, що Україну залишило вже 4 млн людей.

Українці у ФРН. Чи є шанс знайти роботу та навчанняНовини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button