Світ

У ЄС пропонують Україні укласти договір з Росією про транзит газу на 10 років

Єврокомісія вже мала контакт з обома сторонами щодо організації такої зустрічі, але досі не отримала відповідей, що, вочевидь, пов’язано із продовженням президентської виборчої кампанії в Україні.

Єврокомісія має намір ще до початку літа скликати тристоронню зустріч з представниками України і Росії для обговорення питання транзиту газу територією України і пропонує розглянути укладення контракту на такий транзит тривалістю принаймні 10 років.

 

Про це під час прес-конференції у Брюсселі завив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, повідомляє 1NEWS.

“Ми маємо вирішити питання з постачанням газу не лише для наступної зими. Як ви знаєте, ключовим пріоритетом для Європейського Союзу є забезпечити довгостроковий транзитний контракт через Україну протягом принаймні наступних 10 років. Це наш пріоритет, і ми дуже відкриті у цьому. Це саме те, що ми обговорювали під час нашої останньої тристоронньої зустрічі. Тож ми будемо намагатися зібрати таку зустріч так швидко, як це можливо, після президентських виборів в Україні”, – наголосив віце-президент Єврокомісії.

Він зауважив, що Єврокомісія вже мала контакт з обома сторонами щодо організації такої зустрічі, але досі не отримала відповідей, що, вочевидь, пов’язано із продовженням президентської виборчої кампанії в Україні.

“Коли ми востаннє зустрічалися у січні, ми погодилися, що спробуємо побачитися знову десь у середині травня. Поки що, і я так розумію, з причин, пов’язаних із виборчою кампанією в Україні, ми не отримали відповідей від сторін. Але можу вас запевнити, що ми зробимо все, що від нас залежить, щоб мати тристоронню зустріч до початку літа, тому що після цього залишається дуже мало часу. Ми всі маємо повністю розуміти, що попереду – зима, і вона прийде вже невдовзі”, – наголосив Шефчович.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close