Світ

У Єрусалимі розпочався судовий процес над Біньяміном Нетаньяху

Прем'єр-міністра Ізраїлю підозрюють у спробі впливати на ЗМІ, а також закидають підписання нібито шахрайських угод із компаніями та прийняття розкішних подарунків у ​​відповідь на політичну прихильність

Голова ізраїльської партії “Лікуд” та нинішній прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху постав перед судом.

У неділю, 24 травня, в Окружному суді Єрусалима розпочався судовий процес над 70-річним політиком, – інформує 1NEWS.

Перед початком процесу Нетаньяху запевнив журналістів, що йде на процес, “високо звівши голову”. Політика обвинувачують у корупції, шахрайстві та нецільовій розтраті коштів. Утім, сам він назвав ці обвинувачення  “сміховинними” та “сфабрикованими”, передає інформагенція dpa.

Крім того, Нетаньяху розцінює процес над ним як політично вмотивований, а самого себе називає жертвою дій прокурорів та ЗМІ. На його думку, цей процес є звичайною “спробою повалити сильного правого прем’єр-міністра, який перебуває на посаді”.

Він також висунув вимогу, щоб процес транслювався “наживо й без цензури”, щоб громадськість сама змогла сформувати власну думку щодо того, що відбувається.

Нетаньяху, зокрема, підозрюють у спробі впливати на ЗМІ, а також закидають підписання нібито шахрайських угод із компаніями та прийняття розкішних подарунків у ​​відповідь на політичну прихильність.

Судовий процес вестимуть троє суддів. У судових засіданнях мають допитати понад 300 свідків. Під час нинішнього засідання буде зачитаний обвинувальний акт.

У випадку визнання Нетаньяху винним у хабарництві, йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Засудження за шахрайство матиме наслідком до трьох років ув’язнення.

Нетаньяху вже не вперше очолює уряд Ізраїлю. Його перебування на посаді прем’єра зараз з огляду на судовий процес щодо корупції викликає протести, утім піти у відставку він має лише у разі визнання його винним у вчиненні інкримінованих злочинів.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close