Світ

У Японії планують скинути в море мільйон тонн радіоактивної води

Відповідне рішення щодо цього ухвалять найближчим часом, а скидання зараженої води у море почнеться через рік

Уряд Японії планує скинути в море понад один мільйон тонн радіоактивної води з атомної станції “Фукусіма-1”, зруйнованої внаслідок аварії в 2011 році.

Відповідне рішення щодо цього ухвалять найближчим часом, а скидання зараженої води у море почнеться через рік, – інформує 1NEWS.

Перед зливом радіоактивна вода, що зберігається зараз майже у тисячі контейнерах, буде ретельно очищена, в результаті чого у ній залишиться тільки тритій, що не піддається фільтрації. Експерти вважають, що тритій небезпечний для людей лише у дуже великих дозах, а Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) переконує, що відфільтрована вода може бути злита в океан без шкоди для екології.

На початку року комісія експертів запропонувала уряду Японії злити радіоактивну воду з “Фукусіми” в море, оскільки ємності для її зберігання скоро вичерпаються. Вони назвали це безпечною процедурою, яка застосовується і на звичайних атомних реакторах. Такий план, однак, викликає сильний опір з боку місцевих рибалок і фермерів, які побоюються, що люди перестануть купувати їхню продукцію.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close