Світ

У Японії колишнього прем’єр-міністра звинуватили у розтраті грошей на обіди

Стверджується, що з даного питання прокуратура вже допитала одного із секретарів Сіндзо Абе і безліч інших його прихильників у зв'язку з незаконною оплатою офісом прем'єр-міністра певних сум за кожну вечерю, що проводиться щорічно в період з 2013 по 2019 рік в готелях Токіо

Колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе підозрюється в розтраті державних коштів у сумі 8 мільйонів ієн (близько 76 тис.доларів). Ці гроші були витрачені на обіди для прихильників під час його перебування на посаді лідера.

Про це повідомляє 1NEWS.

Стверджується, що з даного питання прокуратура вже допитала одного із секретарів Абе і безліч інших його прихильників у зв’язку з незаконною оплатою офісом прем’єр-міністра певних сум за кожну вечерю, що проводиться щорічно в період з 2013 по 2019 рік в готелях Токіо. Один з них підтвердив інформацію про покриття деяких витрат офісом прем’єра.

Сам Сіндзо Абе заявив журналістам, що його офіс “повністю співпрацює зі слідством”.

Відзначається, що юристи і вчені подали заяву проти Абе, його секретаря і керуючого фондом ще в травні поточного року. На думку позивачів, зазначені особи порушили закон, так як обсяг витрат на проведення заходів перевищив доходи від продажу квитків на 20 млн ієн – це набагато більше, ніж сума, отримана від продажу квитків.

Група прихильників Абе організовувала кожен обід напередодні щорічної публічної вечірки з перегляду квітучої сакури, що саме по собі стало причиною розбіжностей – колишнього прем’єр-міністра критикували за те, що він запрошував сотні своїх прихильників на заходи, що фінансуються платниками податків.

Джерело: 112 Україна

Останні новини

Back to top button