Світ

У Великобританії запустять систему “цифрових віз”

Міністерство внутрішніх справ Великої Британії анонсувало намір запустити систему “цифрових віз”, які автоматично визначатимуть право мандрівника на в’їзд до країни. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112ua.

За словами міністра внутрішніх справ Великої Британії Пріті Пател, ця система дозволить уряду чітко розуміти, скільки людей в’їжджає в країну і виїжджає з неї.

Як розповіла Прітті Пател, людям, які приїжджають до Великої Британії без візи або імміграційного статусу, в майбутньому потрібно буде подати заявку на отримання електронного дозволу на в’їзд. Нова система автоматично визначатиме право таких мандрівників на в’їзд. Міністерство внутрішніх справ сподівається зробити в’їзд до Великої Британії повністю цифровізованим до кінця 2025 року.

Нову систему презентували в межах більш широких планів уряду з реформування системи притулку та міграції у Великій Британії, після появи даних про те, що наявні оцінки з імміграції істотно відрізняються від реальної картини.

До цього часу з’ясувалося, що в країні проживає близько 3 млн громадян країн ЄС. Однак до кінця квітня заявки для отримання посвідки на проживання, як того вимагають нові правила після Brexit, подали понад 5,4 осіб, з яких 4,9 отримали статус резидента.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії з 17 травня у вигляді мобільного додатку запускають паспорти вакцинації. У разі, якщо люди не користуються смартфонами, вони зможуть зателефонувати 119 для отримання паперового документа, який підтверджує їхній статус вакцинації.

Back to top button