Світ

У Ватикані пройшла хресна хода за участю українки та росіянки

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У Ватикані пройшла хресна хода за участю українки та росіянки

Фото: Credo

Українка Ірина (на фото – ліворуч) та росіянка Альбіна разом тримали хрест

Замість запланованого тексту, у якому мала звучати теза і про “братні народи”, було запропоновано помолитися у тиші, зазначив посол Андрій Юраш.


 

У римському Колізеї відбулася хресна хода за участю українки Ірини та росіянки Альбіни. Про це повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш у суботу, 16 квітня.


 


За його словами, дві жінки, які 20 років тому залишили свої країни та приїхали до Італії, працюють у місцевому хоспісі. Вони разом тримали хрест під час 13-ї стації. За попереднім задумом, цю зупинку мали супроводжувати текстом роздумів, у якому звучить теза про “братні народи” . Але на прохання України його скасували та присутнім запропонували помолитися у тиші.


 


“До аргументів української сторони (а офіційна заява та відповідна нота посольства України при Святому Престолі була першою серед інших подібних звернень) поставилися в Апостольській Столиці з увагою: замість запланованого розлогого тексту, в якому мала звучати теза і про “братні народи”, було запропоновано помолитися у тиші”, – зазначив посол.


 


Юраш наголосив, що шансів на те, що Святий Престол повністю змінить опублікований в офіційних джерелах текст і зміст Хресної ходи, було мало. Але ніяк не відреагувати на це також було неможливо, додав він.


 

Про реакцію Ватикану на зауваження українців також пише католицьке видання Credo.


 


“Перед обличчям смерті мовчання промовистіше за слова. Тому зупинимося в молитовній тиші і нехай кожен у своєму серці помолиться за мир у всьому світі”, – так прозвучав заклик до молитви, після чого над площею запанувала тиша.


  

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button