Світ

У Вашингтоні поблизу Білого дому сталися заворушення, введено комендантську годину

Демонстранти ламали дорожні знаки та пластикові загородження і розпалили вогонь посеред вулиці. Деякі витягли американський прапор з сусіднього будинку і кинули його в вогонь, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

У декількох кілометрах на північ пройшов окремий протест на північному заході округу Колумбія, в який входить Вашингтон. Поліція повідомила про грабежі в декількох магазинах і супермаркеті, кілька людей були затримані.

Вся Національна гвардія Вашингтона, 1700 осіб, була мобілізована для допомоги поліції.

У той же час, мер Вашингтона Мюріель Баузер заявила в неділю, що 500 нацгвардійців були відправлені на допомогу поліції.

Протести охопили всі регіони країни, комендантська година була введена в великих містах, включаючи Атланту, Чикаго, Денвер, Лос-Анджелес, Сан-Франциско і Сіетл. Близько 5000 бійців Національної гвардії були задіяні в 15 штатах і Вашингтоні.

Нагадаємо, 25 травня в Міннеаполісі, штат Міннесота, спалахнули масові заворушення через смерть 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда, який помер під час затримання поліцією. На нього наділи наручники, повалили на землю і притиснули коліном шию, хоча той кричав, що не може дихати. Чоловік помер в лікарні.

В ніч з 28 на 29 року протести переросли в погроми – в Міннеаполісі люди спалили поліцейську дільницю, трощили вітрини магазинів і грабували їх, а також підпалювали автомобілі.

 

 

 

Back to top button