Світ

У Варшаві внаслідок смогу щодня вмирає 4 людини

У польській столиці, як і в інших містах, борються із забрудненим повітрям. Причини цього – різні. Якщо в Кракові головною причиною смогу є опалення будинків невідповідним паливом, то у Варшаві, на думку професора Станіслава Ґавронського з варшавської Головної школи сільського господарства, найбільше на якість повітря впливає транспорт. Про це повідомляє Польське радіо, пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Професор зазначив, що, наприклад, варшавський район Урсинув, який у 80-х роках минулого століття був одним з найчистіших, зараз має таку ж якість повітря, як у центрі. У цьому районі є великий рух на кількох вулицях, а поблизу знаходить летовище Шопена, що значною мірою впливає на забруднення повітря. На думку професора Гавронського, дорожній тунель у місті повинен бути із відповідними очисними фільтрами.

Щодня внаслідок смогу у Варшаві вмирає 4 осіб. 12 % усіх смертей, згідно з Європейським агенством навколишнього середовища, – це наслідок пилу РМ2,5, який потрапляє у кров. Обтурація бронхів у Варшаві у 6,5 разів частіша, ніж серед населення, яке проживає у найбільш чистих районах Польщі. Також у польській столиці частіше трапляється відчуття духоти, кашлю з відкашлюванням, свист у легенях та більше захворювань астмою та бронхітом.

Нагадаємо, у КМДА назвали головну причину забруднення повітря у столиці.

Back to top button