Світ

У Вʼєтнамі підприємицю засудили до страти за привласнення $12 млрд

У Вʼєтнамі підприємицю засудили до страти за привласнення $12 млрд

Фото: AFP

Чіонг Мі Лан у залі суду

Чіонг Мі Лан звинувачують у хабарництві, привласненні коштів та зловживанні повноваженнями. Financial Times азиває її аферу найбільшою в історії В’єтнаму.

Суд Хошиміна засудив до смертної кари голову ради директорів в’єтнамського девелопера Van Thinh Phat Group Чіонг Мі Лан за привласнення понад $12 млрд, пише Financial Times з посиланням на місцеві ЗМІ.

Чіонг Мі Лан звинувачують у хабарництві, привласненні коштів та зловживанні повноваженнями. Суд над нею розпочався у березні. FT називає її аферу найбільшою в історії В’єтнаму.

За версією обвинувачення, Чіонг Мі Лан упродовж 10 років привласнювала гроші Сайгонського комерційного банку (SCB), який вона фактично контролювала через підставних осіб. Їй інкримінували підроблення кредитних заявок для виведення грошей із SCB, у якому їй належало 90% акцій. Основні звинувачення проти Чионг в тому, що вона нібито привласнила $12 мільярдів SCB у період з лютого 2018 року до жовтня 2022 року.

Поліція Вʼєтнаму виявила понад 42 тисячі жертв шахрайства -переважноце власники цінних паперів і вкладники SCB. Чионг Мі Лан та спільники давали хабарі чиновникам, щоб приховати значні порушення і важке фінансове становище SCB. Зокрема, старший інспектор Державного банку Вʼєтнаму отримав хабар на $5,2 мільйона, що вважають одним з найбільших хабарів в історії країни. Посадовця засудили до довічного увʼязнення.

Нагадаємо, у США в штаті Алабама вперше провели страту за допомогою азоту. Для страти за допомогою азоту людині на обличчя надягають маску, в яку подають чистий азот, і людина вмирає від нестачі кисню.

У Китаї австралійського письменника засудили до смертної кари за шпигунство

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button