Світ

У територіальні води Греції без дозволу зайшли турецькі кораблі

Турецькі рибальські човни у середу зайшли в грецькі територіальні води на південь від невеликого острова Гавдос, біля західного Криту, інформує 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Зазначається, що це вперше турецькі судна з’явилися в західній частині Криту. Більше детальної інформації про вторгнення немає.

Інцидентом займалася грецька берегова охорона, хоча флот також був приведений у готовність.

Цей розвиток подій розглядається як пряме порушення грецьких прав у виключній економічній зоні, але це також небезпечно ще з двох причин: по-перше, тому що йдеться про спробу поставити під сумнів суверенітет у районі, де Греція має безперечний суверенітет, оскільки цей район не входить до турецько-лівійської морської угоди, яку Афіни все одно відкидають.

Також поява турецьких рибальських суден у водах Гавдоса розглядається як спроба поставити під сумнів право острова на територіальні води.

11 травня військово-морський флот Італії звинуватив турецькі рибальські катери в киданні каменів в напрямку двох італійських суден у Середземному морі. Сутички нібито відбулися на північ від Кіпру.

 

 

 

Back to top button