Світ

У Сирії призначили президентські вибори

Очікується, що нинішній правитель Сирії Башар Асад балотуватиметься на четвертий термін

Керівництво Сирії, в якій триває громадянська війна планує провести президентські вибори.

Претенденти на посаду можуть зареєструвати свої кандидатури з 19 квітня протягом десяти днів, заявив глава парламенту країни, – інформує 1NEWS.

Вибори в країні заплановані на 26 травня. У свою чергу, сирійці, які проживають за кордоном, мають віддати свій голос 20 травня.

Очікується, що нинішній правитель Сирії Башар Асад балотуватиметься на четвертий термін. Як припускає агенція dpa, він буде знову переобраний. 55-річний Башар Асад керує Сирією з 2000 року. До нього країною управляв його батько Хафез Асад, який був президентом Сирії з 1971 року.

Останні вибори президента Сирії відбулися у 2014 році. Тоді, згідно з офіційними результатами, Башар Асад набрав 88,7 відсотка голосів. При цьому голосування проводилося лише у підконтрольних уряду регіонах Сирії.

А членам опозиції фактично не дали можливості балотуватися, оскільки більшість із них або воювали проти уряду або жили в еміграції. Через це Євросоюз та низка інших країн позначили ці вибори як нелегітимні та недемократичні.

Нагадаємо, у Сирії триває громадянська війна, що розпочалася у 2011 році з демонстрацій проти Башара Асада. Тоді армія застосувала надмірне насильство проти мирних протестів і після цього вони переросли у повстання та війну. Нині уряд контролює близько двох третин території країни.

Традиційним партнером династії Асадів виступає Росія, яка втрутилась у війну, здійснюючи авіаудари. Москва стверджує, що бореться у такий спосіб з терористами “Ісламської держави”. Однак часто російська авіація атакувала позиції повстанців, зокрема й тих, що вважаються союзниками Заходу.

Очолювана США військова коаліція та турецькі війська надають підтримку об’єднанню поміркованих повстанців “Вільна сирійська армія”, серед прибічників якої переважають представники сунітського населення Сирії.

З час війни у Сирії загинули сотні тисяч людей, залишити свої будинки були змушені понад 11 мільйонів осіб. Крім того, за даними Заходу, десятки тисяч людей були свавільно затримані і досі вважаються зниклими безвісти.

У березневому звіті Ради ООН з прав людини також зазначається, що тисячі людей піддавались катуванням та сексуальному насильству в місцях ув’язнення.

Сирійський уряд може бути відповідальним за воєнні злочини та злочини проти людяності. Також, наголошують в ООН, за ці злочини несуть відповідальність і повстанці. Терористичному угрупованню “Ісламська держава” в ООН закидають геноцид.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button