Світ

У Сирії партія Башара Асада виграла парламентські вибори

Це вже були треті вибори з початку громадянської війни в 2011 році і перші, які пройшли на відвойованих у опозиції територіях

Правляча партія арабського соціалістичного відродження ( “Баас”) сирійського президента Башара Асада перемогла на парламентських виборах.

Про це оголосила виборча комісія країни, – інформує 1NEWS.

Коаліція партії “Баас” і її союзників отримала 177 з 250 місць у парламенті країни. Явка на виборах склала 30,17 відсотка. Це значно нижче за явку на виборах 2016 року, яка склала 57,6 відсотка виборців.

Перемога Асада була очікуваною ще й через відсутність реальних опозиційних кандидатів.

“Люди в Сирії позбавлені права на вільне волевиявлення. Це була театральна постановка режиму”, – заявила Джахія Аріді, яка представляє сирійську опозицію на женевських переговорах з мирного врегулювання конфлікту в Сирії під егідою ООН.

За її словами, сирійський “режим сам вибирав кандидатів, навіть незалежних”.

У Держдепартаменті США сирійські вибори назвали “зрежисованими”.

“З тих пір, як до влади прийшла партія Асада “Баас”, в Сирії не було вільних і справедливих виборів, і цей рік не став винятком”, – заявила представниця Держдепартаменту Морган Ортагус.

Це вже були треті вибори з початку громадянської війни в 2011 році і перші, які пройшли на відвойованих у опозиції територіях. Вибори проходили лише на територіях, підконтрольних режиму Асада, що складає близько 70 відсотків території країни.

Водночас мільйони сирійських біженців, які проживають за кордоном, не мали права голосувати.

Нагадаємо, у 2011 році почалися масові протести проти режиму Башара Асада. Протести в Сирії переросли у війну з опозицією, яка триває вже 9 років і призвела до загибелі майже 400 тисяч людей. Президент Асад за підтримки Росії та Ірану відновив контроль майже над усією територією Сирії.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button