Світ

У Сьєрра-Леоне успішно провели перші у світі президентські вибори за технологією блокчейн

Будь-яка людина могла стежити за підрахунком голосів в режимі реального часу

У Сьєрра-Леоне відбулися перші у світі президентські вибори за допомогою технології блокчейн.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

Технічну підтримку виборчої комісії Сьєрра-Леоне здійснювала швейцарська компанія Agora. Компанія вже обговорює впровадження технології блокчейн в процес виборів з владою інших країн.

Компанія створила систему закритого (приватного) блокчейну. Записом інформації керувала Agora, а також сторонні спостерігачі – Червоний хрест, Федеральна політехнічна школа Лозанни і університет Фрайбурга. Будь-яка людина могла стежити за підрахунком голосів в режимі реального часу.

При цьому система все ще допускає шахрайство: виборці голосували на паперових бюлетенях, а представники Agora в присутності спостерігачів вносили дані в систему. Незважаючи на це, в заяві компанії стверджується, що вибори за допомогою блокчейна – найбільш захищений і відкритий спосіб.

У виборах президента Сьєрра-Леоне брали участь 16 кандидатів. Ніхто з них не набрав більше 55% голосів, на 27 березня призначено другий тур голосування.

Президентські вибори в Сьєрра-Леоне стали четвертими після закінчення громадянської війни, яка тривала з 1991 по 2002 роки.

Останні новини

Back to top button