Світ

У світі почалась кобальтова лихоманка

Покладами кобальту зараз цікавляться близько 300 компаній з усього світу

Були часи, коли сміливці вирушали на американський Захід у пошуках золота – нині ж лихоманку викликає кобальт.

Уже багато десятиліть кобальт у США не видобувався, – розповідає 1NEWS.

Та нині кілька гірничих компаній закріплюють за собою ділянки у штатах Айдахо, Монтана й Аляска з намірами видобувати цей сріблясто-блакитний мінерал.

Це свідчить про різке посилення інтересу до кобальту – ключового складника літій-іонних акумуляторів, від яких живляться різноманітні електронні пристрої та електромобілі.

У минулому видобуток цього мінералу залежав від ринку міді та нікелю – цінніших металів, поруч з якими добували й кобальт.

Та зараз, коли ціни на кобальт підвищуються, а споживання, за прогнозами, скоро зросте на 8-10%, його статус як “побічного продукту” починає змінюватися.

Покладами кобальту зараз цікавляться близько 300 компаній з усього світу.

Гіганти гірничої промисловості, такі як компанія Glencore, збільшують свої виробничі обсяги у Демократичній Республіці Конго (ДРК), яка має найбільше у світі кобальтових родовищ.

За даними CRU Group, цього року споживання цього мінералу перевищить 122 тисячі тонн, у порівнянні з 75 тисячами тонн у 2011 році.

Ціна за фунт (це стандартна одиниця виміру кобальту, 0,453 кг) цього року перевищувала 40 доларів і наразі зупинилася на 32, порівняно з 20 доларами на початку 2011 р.

Хоча у найближчі роки шляхом збільшення виробництва попит вдасться задовольнити, аналітики вважають, що вже в 2022 році цього мінералу може виявитися замало.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close