Світ

У світі через карантин фіксують спалах домашнього насильства

В деяких країнах подвоїлася кількість жінок, що звертаються в служби підтримки

Світ зіткнувся зі спалахом домашнього насильства по відношенню до жінок після введення в багатьох державах карантинних заходів в зв’язку з епідемією коронавірусу.

Про це йдеться в поширеній заяві генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, передає 1NEWS.

“Ми знаємо, що ізоляція на дому і карантин необхідні для подолання коронавірусу, — зазначив глава організації. Але в результаті жінки можуть виявитися в пастці з партнерами, схильними до жорстокого поводження. В останні тижні в міру посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого ​​глобального спалаху насильства в сім’ї”, — підкреслив він.

За словами Гутерріша, в деяких країнах подвоїлася кількість жінок, що звертаються в служби підтримки. У той же час, продовжив він, медичні установи і поліцейські служби перевантажені і відчувають брак персоналу.

У цьому контексті генсек ООН закликав всі уряди “включити положення про запобігання насильства щодо жінок та відшкодування шкоди, заподіяної в результаті такого насильства, в свої національні плани боротьби з коронавірусом в якості однієї з основних частин”. В якості необхідних заходів він запропонував збільшити асигнування для некомерційних організацій і працюють в онлайн-режимі служб підтримки, забезпечити невідворотність покарання для осіб, винних у жорстокому поводженні, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки до об’єктів життєзабезпечення. Також слід “забезпечити для жінок безпечні способи звернення за допомогою, які дозволяють жінкам звертатися по медичну допомогу не привертаючи уваги тих, хто жорстоко поводиться з ними”, додав Гутерріш.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close