Світ

У Стамбулі відкрили найбільший у світі аеропорт

Загальна площа території аеропорту становитиме 76,5 мільйона квадратних метрів

Найбільша в світі авіагавань, яка відкрилася в понеділок, 29 жовтня, в турецькому мегаполісі, отримала назву Аеропорт Стамбула.

 

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган на церемонії відкриття першої частини третього аеропорту Стамбула, повідомляє 1NEWS.

За словами Ердогана, аеропорт продовжуватиме розбудовуватися впродовж 10 років, поки всі етапи не буде задіяно до 2028 року. На початку введуть в експлуатацію дві злітно-посадкові смуги, термінал площею 1,4 мільйона квадратних метрів, диспетчерську вишку й допоміжні будівлі.

Влада країни прогнозує, що після відкриття першого етапу новий аеропорт зможе обслуговувати до 90 мільйонів пасажирів на рік. Із реалізацією всіх етапів проекту цей показник має підвищитися до 150 мільйонів, а за потреби буде доведений до 200 мільйонів пасажирів, що дасть йому змогу стати найбільшим у світі.

Загальна площа території аеропорту становитиме 76,5 мільйона квадратних метрів. Загалом новий повітряний хаб матиме шість злітно-посадкових смуг, стоянку на 500 повітряних суден, відкритий і закритий паркувальні майданчики на 70 тисяч автомобілів.

Ердоган повідомив, що після того, як Аеропорт Стамбула почне функціонувати на повну потужність, Міжнародний аеропорт Ататюрка закриється для комерційних рейсів, але збереже за собою статус повітряної гавані.

На першому етапі з нового аеропорту виконуватимуться п’ять рейсів щодня. Турецька авіакомпанія Turkish Airlines 31 жовтня виконає рейс до Анкари, 1 листопада – до Антальї, 2 листопада – до Ізміра. Перший міжнародний рейс буде виконаний з третього аеропорту Стамбула 1 листопада в Турецьку Республіку Північного Кіпру. 8 листопада полетить рейс до Азербайджану.

Після здачі в експлуатацію аеропорт зможе приймати літаки 250 авіакомпаній світу, які літатимуть за понад 350 напрямками.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close