Світ

У США збираються ввести проти Росії «найжорсткіші санкції»

Республіканці Палати представників Конгресу США виступили з пропозицією введення безпрецедентно жорстких санкцій щодо Росії, Китаю та Ірану, інформує 1NEWS з посиланням на DW.

Ця пропозиція міститься в опублікованій доповіді «Зміцнення Америки і протидія глобальним загрозам», опублікованому впливовим партійним комітетом, в який входить близько 150 конгресменів.

Росія, Китай і Іран були зараховані до «найбільш агресивних противників Америки», проти них пропонується ввести «найжорсткіші санкції, коли-небудь запропоновані Конгресом».

Зокрема, в доповіді Росію пропонують визнати державою – спонсором тероризму, ввести санкції щодо нафтогазових проектів, російського суверенного боргу і підконтрольних Росії осіб за кордоном. Крім цього, планується розробити стратегію поводження безпосередньо до російського народу і підтримки його в прагненні до демократії, минаючи російську владу.

Під санкції можуть потрапити партійні функціонери Китаю і підприємства Ірану.

У доповіді пропонується ввести санкції проти членів керівництва Комуністичної партії Китаю через переслідування уйгурів і придушення протестів в Гонконзі.

Точкові санкції, на думку авторів доповіді, будуть ефективніше масштабних митних заходів. Що стосується Ірану, тут санкції пропонується ввести відносно деяких секторів іранської економіки, а також пов’язаних з Іраном регіональних структур – зокрема, підтримуваних Тегераном бойових груп за межами країни.

Запропоновані санкції не є внесеним до Конгресу законопроектом і виконують роль рекомендації.

 

 

 

Back to top button