Світ

У США збираються ввести податок на розкіш

Постіндустріальна економіка розходиться з реаліями: скорочуються доходи, зростає структурне безробіття, збільшується розрив між найбагатшими і найбіднішими громадянами. Бідних стає більше. А транснаціональні корпорації продовжують наполегливо уникати податкового тягара, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Конгресмени від Демократичної партії США запропонували ввести «податок на багатство» – 2% зборів для сімей, що володіють статком понад $50 млн. На думку авторів законопроекту, це допоможе в боротьбі з економічною нерівністю.

Як пояснює сенатор Елізабет Уоррен, яка виношувала ідею подібного податку вже давно, її ініціатива допоможе створити більш чесну економіку без підняття зборів для більшості населення, що не має великих багатств.

Законопроект пропонує податок в 2% для домогосподарств зі станом від $ 50 млн до $ 1 млрд, і 3% для тих, у кого є більш ніж $ 1 млрд.

«Ультрабагаті і могутні підлаштували правила на свою користь, тому 0,1% на верхівки платить нижчу ефективну податкову ставку, ніж 99% внизу, а стан мільярдерів більше на 40%, ніж було до початку кризи коронавируса. Податок на багатство популярний серед виборців обох партій з однієї причини: тому що вони розуміють, що система налаштована збагачувати багатих і великі корпорації», – йдеться в заяві Уоррен.

Документ також передбачає деякі заходи проти тих, хто планує уникнути податку. Зокрема, податкова служба США отримує додаткові $ 100 млрд для посилення діяльності, а американці зі статком понад $ 50 млн, які відмовляються від громадянства, будуть платити 40% податку.

Законопроект обґрунтовується економічним аналізом фахівців з Каліфорнійського університету, згідно з яким новий податок принесе в бюджет $ 3 трильйони протягом наступних 10 років. Тільки 100 тис. сімей будуть платити новий податок, але він підніме ВВП країни на 1% в рік.

Уоррен давно захищає необхідність введення податку на багатство – ця тема стала центральною в її президентській програмі 2020 року. Вона зазначила, що кошти, зібрані завдяки податку на багатство, підуть на піклування про дітей, безкоштовні технікуми, скасування студентського боргу за навчання і фінансування нової системи охорони здоров’я.

Сенатора підтримував її колега Берні Сандерс, який став одним із співавторів законопроекту. Він заявив на підтримку документа, що несправедливо, коли мільярдери платять менше податків, ніж звичайні робочі, і що лише 50 американських сімей володіють половиною національного багатства.

Альтернативний варіант надійшов від члена Палати представників Ро Канна, який пропонує замість податку на багатство посилити податкове інспектування мільярдерів.

 

 

 

 

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button