Світ

У США успішно запустили ракету-носій, створену за участю України

Основну конструкцію першого ступеня ракети розробило ДП “КБ „Південне“ у кооперації з українськими підприємствами

У США відбувся черговий успішний пуск американської ракети-носія, створеної за участю України.

Про це повідомили у пресцентрі Держпідприємства “Конструкторське бюро „Південне“ ім. М.К.Янгеля”, передає 1NEWS.

У бюро повідомили, що “15 лютого о 22 годині 21 хвилині за київським часом (о 15 годині 21 хвилині за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія (РН) середнього класу „Антарес“. РН вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, який має доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3750 кг корисного вантажу на замовлення NASA”, — йдеться у повідомленні.

У Держпідприємстві розповіли, що ракета-носій “Антарес” складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля “Cygnus” (третій ступінь).

“Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП “КБ „Південне“ та виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами „Хартрон-АРКОС“ (Харків), „Київприлад“ (Київ), „Хартрон-ЮКОМ“ (Запоріжжя), „ЧЕЗАРА“, „РАПІД“ (Чернігів) та iн. Головний розробник ракети-носія — американська корпорація Northrop Grumman”, — розповіли конструктори, та додали, що “підготовка PH “Антарес”, її випробування та пуск проведені за участю фахівців ДП “КБ „Південне“, ДП ВО ПМЗ та НВО „Хартрон-АРКОС“”.

У пресцентрі зазначили, що згідно з контрактом, з території українського конструкторського бюро в режимі реального часу здійснювалася технічна підтримка пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації. “Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності”, — додається у повідомленні.

У пресцентрі довідково повідомили, що 13-й космічний буксир Cygnus отримав ім’я Роберта Генрі Лоуренса-молодшого — першого афроамериканського астронавта, який у 30 червня 1967 року був обраний для участі в програмі пілотованої орбітальної лабораторії ВПС США. Через шість місяців, 8 грудня 1967 року, Лоуренс, у свої 32 роки, трагічно загинув в результаті аварії надзвукового літака F-104 Starfighter. Хоча його кар’єра була перервана, він проклав шлях прийдешнім поколінням піонерів аерокосмічної галузі всіх рас.

Конструктори розповіли, що основним завданням, яке буде виконувати місія NG-13, це:

Доставка на МКС мобільної лабораторії SpaceLab з вирощування тканин і клітин, яка надасть дослідникам швидкодіючу і високопродуктивну платформу для проведення складних біологічних експериментів в умовах космосу. Такі експерименти мають вирішальне значення для визначення того, як мікрогравітація впливає на фізіологію людини.

Доставка на МКС космічної теплиці Plant Habitat-02, в якій будуть вирощувати редьку в якості експериментальної рослини. Здатність надійно вирощувати в космосі поживні продовольчі культури матиме вирішальне значення для вивчення NASA можливостей майбутніх польотів на Місяць і Марс.

Проведення дослідження The Spacecraft Fire Experiment-IV (Saffire-IV). Після того, як космічний буксир Cygnus покине МКС буде виконано ряд експериментів з вивчення розвитку і зростання займання, впливу високих температур на різні матеріали в умовах космосу. Дані експерименти допоможуть в розробці вогнестійких матеріалів і створенні протипожежних заходів.

“Усього з 2013 року ракета-носій „Антарес“ стартувала 12 разів, 11 з них — успішно. Проект „Антарес“ — вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проектах, успішної діяльності на світовому космічному ринку”, — резюмували у повідомленні.

Джерело: УНН

Back to top button