Світ

У США успішно випробували багатоцільову керовану ракету з лазерним наведенням

Шведська компанія Saab у співпраці з підрозділом американської корпорації Raytheon Missiles & Defense продемонстрували можливості нового керованого багатоцільового боєприпасу GMM, інформує 1NEWS з посиланням на sprotyv.info.

Випробування проходили на полігоні Юма, у штаті Арізона.

Розробка боєприпасу є результатом спільних зусиль Saab та RMD для армії Сполучених Штатів.

Початкові роботи з розробки розпочалися в 2017 році на основі ручного гранатомета Carl-Gustaf.

Перші презентації були зроблені в 2019 році.

Під час вогневих випробувань боєприпасів GMM використовувались гранатомети Carl-Gustaf та одноразові пускові установки AT4.

«Серія декількох цілей була знищена на відстані приблизно від 1 550 до 2 500 метрів. У випробуванні використовували залізобетонні стіни, потрійну цегляну стіну та броньований автомобіль. GMM використовує напівактивне лазерне наведення та поєднує в собі потужну ударну силу, яка може підвищити летальність портативної зброї», – йдеться у повідомленні.

Завдяки напівактивній системі лазерного наведення збільшено відстані, з яких можна ефективно використовувати нові боєприпаси, що забезпечує тактичну гнучкість та більшу вогневу потужність для користувачів.

У майбутньому, як очікується, GMM буде поєднано з одноразовою пусковою установкою гранатомета AT4. Окрім значного збільшення дальності AT4, він також може покращити індивідуальні можливості бійця для боротьби з бронетехнікою та укріпленнями.

Стверджується, що боєприпасом GMM також можуть бути оснащені різні платформами, бойові модулі з дистанційним керування, пілотовані та безпілотні літальні апарати, наземні транспортні засоби для посилення їхніх ударних можливостей.

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button