Світ

У США ухвалено законопроєкт про реформу поліції

Палата представників США 25 червня ухвалила запропонований демократами законопроєкт, який передбачає реформу поліції в Сполучених Штатах. Документ був ухвалений більшістю голосів (у Палаті представників мають більшість демократи – ред.) – 236 голосів, проти висловилися – 181, інформує 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Тепер законопроєкт скеровується у Сенат, контрольований респубілканцями, які, найімовірніше, не схвалять документ, про що заявив лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Раніше цього тижня демократи заблокували в Сенаті схожий законопроєкт, запропонований республіканцями.

Суперечки демократів і республіканців ставлять під сумнів, чи зможе Конгрес домовитися про реформу поліції на тлі акцій протесту, які почалися відразу після смерті Джорджа Флойда 25 травня.

І законопроєкт Палати представників, і законопроєкт Сенату передбачають створення національної бази даних про інциденти із застосуванням сили правоохоронцями, проведення обшуків без ордера, застосування вогнепальної зброї, нагрудні відеореєстратори, а також проведення тренінгів з деескалації ситуації при конфлікті з підозрюваними. Водночас республіканці виступають проти деяких положень законопроєкту від демократами, які вважають загрозливими для авторитету і впливу роботи правоохоронців.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button