Світ

У Словаччині уряд може розвалитись через російську вакцину від коронавірусу

Сусідню країну чекатимуть дострокові парламентські вибори

Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини.

Про це повідомляє 1NEWS.

Голова партії Za udí (За народ) Вероніка Ремішова публічно висловила свою незгоду з присутністю прем’єр-міністра Ігоря Матовича в аеропорту і пресконференцією з приводу доставки російських вакцин.

“Не тільки я, але і деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування”, – сказала Ремішова, додавши, що це “абсолютно недоречно і негідно”.

За її словами, партії “необхідно обговорити” ситуацію в коаліції та “прийняти принципове рішення”, піти або залишитися в уряді.

Ремішова неодноразово звинувачувала Матовича в поганому управлінні пандемією і відкрито вимагала відставки міністра охорони здоров’я Марека Крайчі. У Словаччині за останні тижні зафіксовано найвищий у світі рівень смертності від коронавірусу на душу населення.

Міністр економіки і голова Партії свободи і солідарності (SaS) Річард Сулік також розкритикував закупівлю російських вакцин і не виключив можливості виходу з коаліції.

“Всі можливості прямо зараз на столі”, – заявив він.

Якщо партії SaS та “За народ” вийдуть з коаліції, уряд Матович втратить більшість в словацькому парламенті, що, швидше за все, призведе до дострокових виборів.

Прем’єр відкинув критику, заявивши, що не вважає рішення зустріти російську вакцину проблемою.

“Я зробив це, тому що відчував так, і я не думаю, що перейшов межу”, – сказав Матович, додавши, що у партій немає причин виходити з коаліції.

Джерело: Європейська правда

Останні новини

Back to top button