Світ

У Швейцарії намагаються заборонити санкції проти Росії

У Швейцарії намагаються заборонити санкції проти Росії

Деякі політики заявили, що санкції нібито підірвали міжнародну думку про Швейцарію як нейтральну країну

Швейцарська народна партія стверджує, що обмеження накладені на РФ нібито “підриває” нейтралітет їхньої країни.

Ультраправа Швейцарська народна партія та активісти зібрали підписи за проведення референдуму щодо нейтрального статусу країни. Інціатива, зокрема, передбачає заборону запровадження будь-яких санкцій. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

Політики та активісти прагнуть закріпити у конституції країни положення про постійний збройний нейтралітет, який передбачає заборону на участь у будь-якому військовому союзі та заблокувати “участь у невійськових примусових заходах”, зокрема, санкціях.

ЗМІ зазначає, що порпри те, що підписи для проведення референдуму вже зібрано, саме голосування може пройти не скоро. Уряд та парламент ще мають обговорити це питання після того, як підписи будуть юридично засвідчені. Весь процес до проведення референдуму зазвичай триває кілька років.

Швейцарська народна партія раніше заявила про “цілеспрямовані спроби підірвати нейтралітет”. На їхній погляд це сталося через  те, що країна запровадила санкції ЄС проти Росії.

У партії скаржилися, що це начебто підірвало міжнародну думку про Швейцарію як нейтральну країну.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Швейцарії Віолою Амхерд.

Раніше Швейцарія оголосила, що Саміт миру відбудеться 15-16 червня. Українська сторона чекає, що в цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button