Світ

У Шотландії знайшли залишки найбільшого з усіх відомих птерозаврів – Істота жила понад 170 млн років тому – 1News

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Птерозавру дали назву Dearc sgiathanach, що перекладається як “крилата рептилія”


Зображення ВВС

Найбільший скелет юрського птерозавра знайшли у скелі на острові Скай у Шотландії. За даними дослідників, він жив приблизно 170 мільйонів років тому. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

“Залишки знайшла аспірантка Амелія Пенні у 2017 році під час польових робіт на острові Скай. Вона помітила щелепу з гострими зубами в шарі стародавнього вапняку. Згодом дослідження проводила історикиня Наталія Ягельська”, – йдеться в повідомленні.

Виявилося, що скелет належить невідомому науці виду . Йому дали назву Dearc sgiathanach, що перекладається як “крилата рептилія”. Відкриття свідчить, що птерозаври населяли планету на 25 мільйонів років раніше, ніж вважалося, і проливає світло на еволюцію птерозаврів: у інших скелетах , які досліджували раніше, розмах крил не перевищував двох метрів, тоді як розмах крил цього птерозавра сягає 2,5 метри.

За словами вчених, рештки тварини свідчать про те, що вона була підлітком і продовжувала рости, тож у дорослої особини розмах крил міг сягати понад три метри.

1News за темою: Динозаври хворіли на застуду ще 150 млн років тому: Нова знахідка палеонтологів

“Коли ця істота жила — приблизно 170 мільйонів років тому, — це була найбільша тварина, яка коли-небудь літала. Принаймні з-поміж тих, про яких ми знаємо”, — розповів співавтор дослідження Стів Брусатт.

Утім, науковці вважають, що найбільших розмірів птерозаври досягали під час  періоду, який настав одразу після юрського.

Донині вважалося, що збільшення розмірів птерозаврів пов’язано із конкуренцією між різними видами тварин у крейдяний період, проте нова знахідка ставить теорію під сумнів — птах, чиї залишки знайшли в Шотландії, жив ще під час юрського періоду.

Знахідки птерозаврів украй рідкісні: їхні скелети погано зберігаються. Доктор Девід Анвін, експерт із вивчення птерозаврів (який не брав участі у дослідженні) зазначив, що раніше вже знаходили фрагменти скам’янілостей, які натякали на великі розміри птерозаврів, проте нинішня знахідка є вельми важливою, бо настільки добре збережених скам’янілостей цього періоду дуже мало.

1News за темою: В Уельсі виявили сліди одного з ранніх видів динозаврів

Нагадаємо, в Австралії вчені виявили новий вид крокодила крейдяного періоду, останньою їжею якого став молодий динозавр.


ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS
Джерело

Back to top button