Світ

У Східній Європі кількість ВІЛ-інфікованих зросла на третину

Разом з тим у світі в цілому за останні 9 років кількість людей, які помирають від ВІЛ, скоротилася на третину

Починаючи з 2010-го до 2018 року у Центральній Азії та Східній Європі, у тому числі в Україні, кількість ВІЛ-інфікованих зросла на 29 відсотків, йдеться в доповіді Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS). Згідно з доповіддю, у країнах цих регіонів, також в Україні, ВІЛ-інфекція діагностована в цілому приблизно у 1,7 мільйона ​​осіб, повідомляє 1NEWS.

Крім того, у Східній Європі з 2010 року кількість випадків смерті, обумовлених ВІЛ, зросла на п’ять відсотків, а на Близькому Сході і в Північній Африці – на дев’ять відсотків. При цьому в близькосхідних і північноафриканських країнах у 2018 році кількість людей, які живуть з ВІЛ, збільшилася на 10 відсотків.

Разом з тим у світі в цілому за останні 9 років кількість людей, які помирають від ВІЛ, скоротилася на третину. Якщо в 2010 році від ВІЛ померли близько 1,2 мільйона осіб, то в 2017 році кількість померлих становила 800 тисяч, а в 2018 році – 770 тисяч.

Загалом, за даними ООН, станом на 2018 рік у світі налічувалося приблизно 37,9 мільйона ВІЛ-інфікованих, більшість з них (понад 20 мільйонів) живуть в країнах Південної та Східної Африки. При цьому антиретровірусну терапію наразі отримує рекордна кількість заражених – 23,3 мільйона осіб. Кількість нових випадків інфікування ВІЛ у порівнянні з 2017 роком лишилася незмінною і становить 1,7 мільйона людей.

Водночас в ООН наголошують на бракові коштів для боротьби з ВІЛ-інфекцією. За їхніми даними, у 2018 році на боротьбу з ВІЛ було виділено 19 мільярдів доларів, що на мільярд менше, ніж роком раніше, і на сім мільярдів менше, ніж потрібно буде на 2020 рік.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button