Світ

У Сербії протестувальники заблокували дороги й мости через видобуток літію

Критики звинувачують уряд в створенні підґрунтя для незаконного привласнення землі іноземцями та ігноруванні екологічних проблем

Тисячі людей заблокували дороги й мости по всій Сербії в рамках антиурядового протесту проти двох ухвалених у країні законів, які за твердженням місцевих екологів, дозволять іноземним компаніям експлуатувати місцеві ресурси.

Про це інформує 1News.

У сербській столиці Белграді протестувальники вийшли на головну автомагістраль і міст, що з’єднують місто з околицями.

Натовп скандував антиурядові гасла та тримав плакати з критикою видобутку у країні корисних копалин іноземцями.

Насамперед серби вимагають відкликання законів, які регулюють видобуток літію.

Акції пройшли у понад 50 містах по всій країні.

Демонстранти тримали банери з написами: “Зупиніть інвесторів, врятуйте природу”, “Ми не віддаємо природу в Сербії”, “За землю, воду і повітря”.

У деяких містах відбулися незначні сутички з противниками акції.

Активісти у Сербії виступають проти видобутку літію австралійсько-британським гірничовидобувним концерном Rio Tinto в Лозниці, що у західній частині Сербії.

Тут знаходяться значні поклади цього ключового компонента для виробництва акумуляторів для електромобілів. Іноземна компанія скуповує у регіоні землю, але все ще очікує остаточного “зеленого світла” від влади, щоб почати промисловий видобуток.

Rio Tinto виявила запаси літію в районі Лозниці у 2006 році. Як очікується, у проєкт мають інвестувати 2,4 мільярда доларів США.

Критики звинувачують уряд в створенні підґрунтя для незаконного привласнення землі іноземцями та ігноруванні екологічних проблем.

Демонстрації у Сербії відбуваються перед парламентськими та президентськими виборами, які мають відбутися у 2022 році.

Критики протестів звинувачують організаторів у розпалюванні суперечок, щоб підірвати рейтинг президента Александара Вучича перед виборами.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button