Світ

У Ризі збираються знести пам’ятник радянським воїнам

Мер Риги Дайніс Турлайс розкритикував рішення латвійського Сейму почати розгляд громадської ініціативи про знесення пам’ятника воїнам-визволителям в Ризі, інформує 1NEWS з посиланням на Delfi.

Турлайс підкреслив, що цей пам’ятник є суб’єктом міждержавного договору між Латвією і Росією. Тому, за його словами, політична відповідальність за ухвалені щодо нього рішення повинна покладатися на МЗС, яке опікується міжнародними договорами.

“Коли я чую слова про знесення пам’ятника, про спалювання книг і так далі, то (бачу) такі дуже похмурі картини з історії, яку я ще в школі вчив. І думав, що в наш час – ще в минулому столітті – такі люди зникли з землі, таких дикунів просто не існує. Але, виявляється, філософський факт, що історія повторюється, ми тепер можемо побачити в реальності”, – додав Турлайс.

Ініціатива про знесення пам’ятника визволителям в районі Пардаугава з’явилася на порталі Mana Balss в 2017 році. Її автор Угіс Поліс нагадує, що “пам’ятник був відкритий в 1985 році, в період радянської окупації Латвії”.

Поліс стурбований тим, що один із символів, який нагадує народу про страждання в роки радянської окупації, досі розташований в Ризі.

Раніше Сейм відхилив подану лідером Російського союзу Латвії ініціативу жителів про захист пам’ятника воїнам-визволителям Риги.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close