Світ

У Румунії три партії підписали коаліційну угоду щодо майбутнього уряду

Флорін Кицу, якого партії обрали кандидатом на посаду прем'єр-міністра, має бути офіційно висунутий президентом Клаусом Йоганнісом

Три румунські правоцентристські партії підписали коаліційну угоду щодо майбутнього уряду на чолі з економістом Флоріном Кицу.

Про це інформує 1NEWS.

“Ми хочемо швидко дати Румунії уряд, який проводить реформи, спрямовані на підвищення якості життя та модернізацію країни”, – заявив глава Національної ліберальної партії та експрем’єр (PNL) Людовік Орбан.

Якщо угоду схвалить парламент, PNL створить коаліцію разом з новоствореним “Альянсом-2020 USR-Plus” та Демократичним союзом угорців Румунії (UDMR). Флорін Кицу, якого партії обрали кандидатом на посаду прем’єр-міністра, має бути офіційно висунутий президентом Клаусом Йоганнісом, який вже заявив, що не буде заважати цій пропозиції. Йоганніс також наголосив, що віддає перевагу уряду під керуванням PNL.

Як повідомлялось, на парламентських виборах в Румунії перше місце посіла опозиційна Соціал-демократична партія (PSD), яка отримала майже 30 відсотків голосів, тоді як Національна ліберальна партія (PNL) здобула 25 відсотків. Еко-ліберальний “Альянс-2020 USR-Plus” отримав 15 відсотків підтримки виборців. Після поразки PNL прем’єр-міністр Румунії Людовік Орбан оголосив про свою відставку.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button