Світ

У Росії відкрили кримінальну справу через водну блокаду Криму з боку України

Кримінальну справу відкрили за статтею "Екоцид"

Слідчий комітет Росії за фактом водної блокади анексованого Криму з боку України вперше порушив кримінальну справу за статтею “Екоцид”.

Про це повідомила офіційний представник СК РФ Світлана Петренко, – інформує 1NEWS.

Встановлено, що після входження Республіки Крим до складу Російської Федерації невстановлені особи, які перебувають на території України і які виступають проти возз’єднання Криму з Росією, в порушення положень Конвенції про заборону військового або будь-якого іншого ворожого використання засобів впливу на природне середовище вирішили завдати шкоди економічній, соціальній і екологічній обстановці Кримського півострова шляхом перекриття Північно-Кримського каналу.

У результаті будівництва дамби на території Херсонської області з 26 квітня 2014 року подання дніпровської води по каналу припинилася.

За ст. 358 КК РФ загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 20 років.

Петренко зазначила, що “відсутність нормального водопостачання викликає виснаження сільськогосподарських земель, призводить до зміни екосистем затоки Сиваш і його мілководних заток, а також стану популяцій тваринного світу.

Так, за останні шість років солоність Сиваша зросла втричі, а популяції практично всіх видів тваринного світу, в тому числі занесених до Червоної книги Росії та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, скоротилися. Частина з них можна вважати зниклими. Водно-болотні угіддя міжнародного значення “Центральний Сиваш” і “Східний Сиваш” втрачають своє природоохоронне значення.

Крім того, перекриття Північно-Кримського каналу вплинуло і на якість води, що використовується для господарсько-питного водопостачання, оскільки перевищення гранично допустимих норм солоності і жорсткості негативно позначається на здоров’ї людей.

Джерело: УНН

Back to top button