Світ

У Росії назріває енергетична криза

Зростаючий попит на електроенергію обернеться для Росії енергетичною кризою вже в найближчому майбутньому. Темпи зростання попиту на електрику можуть перевищувати потенціал зростання вже наявних потужностей. Про це голова корпорації “Роснано”, екс-міністр фінансів Росії Анатолій Чубайс заявив в інтерв’ю “Российской газете”, передає 1NEWS.

За його словами, цій галузі нині необхідний стимул для модернізації, оскільки темпи зростання попиту на електрику можуть перевищувати потенціал зростання вже наявних потужностей.

Як зазначив Чубайс, така ситуація в Росії склалася близько десяти років тому. Тоді дефіцит енергії відчувався на півдні Приморського краю, в Єкатеринбурзі, на півдні Уралу і на території Західного Сибіру.

Пізніше реформа енергетичної галузі РФ дала можливість вирішити цю проблему, але ресурс потужностей може бути вичерпаний. Експерти називають період у 2021-2025 роки.

“Думаю, в діапазоні від шести до семи років, а то й забезпечувати нові вводи, ми знову отримаємо таку ж проблему, з якої вийшли завдяки реформі”, – заявив Чубайс.

При цьому він додав, що відмова держави як органу влади прислухатися до думки експертів у цій сфері загрожує відключеннями електроенергії “в найдраматичніший момент, наприклад, взимку за температури мінус 30”.

 

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close