Світ

У Росії хочуть поховати Леніна

Союз архітекторів Росії, спільно з Союзом московських архітекторів оголосили конкурс ідей для створення концепції альтернативного використання Мавзолею Володимира Леніна на Червоній площі у Москві. Про це йдеться в повідомленні на сайті Союзу архітекторів Росії, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Знаходження вождя Великої жовтневої соціалістичної революції В.І. Леніна в Мавзолеї на Червоній площі в Москві, в самому серці країни, яка усвідомила історичні помилки минулого, входить в протиріччя з сучасними уявленнями про фіксацію “вічної пам’яті” і є порушенням російської православної традиції, а також волі самого вождя. Мета конкурсу-створити банк ідей з ре-використання Мавзолею – безумовного шедевра архітектури ХХ століття”, – йдеться в програмі конкурсу.

Його організатори ставлять під питання функціональне призначення Мавзолею зберігати у вічності тіло вождя Жовтневої революції, і вважають, що Леніна потрібно все-таки поховати. Як аргумент російські архітектори наводять свідчення волевиявлення Леніна бути кремованим, описані в спогадах В.Д. Бонч-Бруєвича. Також є докази, описані в спогадах Н.К. Крупської, що вождь соцреволюції хотів бути похованим на Волковському кладовищі.

На думку більшості істориків, рішення муміфікувати тіло Леніна для його збереження у вічності в Мавзолеї на Червоній площі належить Йосипу Сталіну, культ особистості якого був розвінчаний відразу після його смерті ще в середині минулого століття. 

“Цілком очевидно, що в майбутньому тіло В.І. Леніна буде віддане землі, відповідно до його побажання і російської православної традиції”, – зазначають члени Спілки архітекторів Росії.

У зв’язку з цим вони наполягають на тому, щоб питання використання Мавзолею вирішувалося заздалегідь, щоб перепоховання вождя відбувалося одночасно з відродженням Мавзолею до “нового життя”.

З урахуванням близькості споруди архітектора Олексія Щусєва до заснованого ним Музею російської архітектури на вул. Воздвиженка (нині Державний музей архітектури ім. О.В. Щусєва), російські майстри вважають за доцільне перетворити Мавзолей у філію цього музею, присвяченого історії проектування і будівництва. Однак інші ідеї ре-використання Мавзолею не лише допускаються, але і вітаються.

Роботи приймаються до 19 жовтня.

Мавзолей Леніна – пам’ятник-усипальниця головного організатора і керівника Жовтневої революції 1917 року, загальновизнаний шедевр архітектури ХХ століття, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО, був побудований в 1930 році за проектом видатного російського архітектора Олексія Щусєва. Це невелика споруда, що увійшла в усі архітектурні енциклопедії світу, ключовий об’єкт в ансамблі Червоної площі, що забезпечує її гармонійний зв’язок з Кремлем.

Back to top button