Світ

У Росії дозволили голосувати на виборах за допомогою електронної пошти

Сьогодні, 23 травня, президент Російської Феерации Володимир Путін підписав закон про можливості дистанційного голосування на виборах і референдумах всіх рівнів. Текст документа опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Можливість електронного голосування, а також голосування по пошті, передбачають поправки до законопроекту про внесення змін до статей 37 і 38 Федерального закону “Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації”. Цей законопроект був прийнятий Держдумою 13 травня у другому і третьому читанні. 20 травня його схвалив також Рада Федерації.

Крім іншого, закон дозволяє використовувати портал держпослуг для збору підписів виборців і відкладати вибори губернаторів у разі введення режиму надзвичайної ситуації.

Як заявив в середині травня один з авторів поправок, член партії “Єдина Росія” Дмитро Вяткін, можливість дистанційного голосування не буде поширюватися на голосування щодо зміни Конституції РФ. За словами депутата, основною метою відповідних змін у виборчому законодавстві є захист здоров’я виборців в умовах пандемії коронавіруса.

Back to top button