Світ

У РФ заявили, що запропонували Україні відновити прямі поставки газу

Росія на тристоронній зустрічі по газу з Європейською Комісією та Україною запропонувала відновити прямі поставки газу, які не здійснюються з листопада 2015 року. Про це журналістам сказав глава Міненерго РФ Олександр Новак, передає 1NEWS з посиланням на ТАСС.

“Ми сьогодні обговорили, запропонували нашим колегам, партнерам, щоб той імпорт, який здійснює Україна сьогодні від європейців, ми готові поставляти безпосередньо і це дійсно в тому числі може бути ефективно і вигідно європейським партнерам з точки зору забезпечення завантаження газотранспортної системи і обсягів транзиту”, – сказав він.

За словами Новака, українська сторона взяла цю пропозицію в роботу.

“Прийняли до відома, попросили час, щоб вивчити це питання. В першу чергу, звичайно, їм важливий економічний ефект, ефективність. Власне, ми цю ефективність готові їм показати, що більш вигідно купувати газ безпосередньо”, – сказав Новак.

За його словами, конкретні обсяги поставок газу сьогодні не обговорювалися, так як було прийнято рішення домовитися спочатку про нормативно-праву базу.

“Що стосується конкретних обсягів – це предмет комерційних переговорів. Вони будуть залежати від обсягів поставок газу безпосередньо українським споживачам”, – повідомив Новак.

Міністр додав, що в разі імплементації європейського законодавства в українське бронювання потужностей буде відбуватися відповідно до цього законодавства, виходячи з заявок, які подаватимуть організації, в тому числі і “Газпром”.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close