Світ

У РФ будуть карати за образу влади в Інтернеті

Держдума РФ, нижня палата російського парламенту, e третьому, остаточному, читанні прийняла закон про штрафи і арешти за образу влади і державних символів в інтернеті, інформує 1NEWS.

Автори закону пропонують внести поправки до статті про дрібне хуліганство. Штрафи та арешти пропонується ввести за публікації в інтернеті, які “в непристойній формі” висловлюють “явну неповагу” до суспільства, держави, російських державних символів, конституції і органів влади. Доступ до таких публікацій блокуватиме Роскомнадзор за зверненням прокуратури.

Напередодні до законопроекту ухвалили поправки, у яких пропонувалося у багато разів підвищити штрафи за ці порушення. У початковій версії штрафи для громадян становили від тисячі до п’яти тисяч рублів, в прийнятій версії максимальний штраф збільшили до 100 тисяч рублів.

Також ухвалені в третьому читанні поправки до КпАП, які передбачають відповідальність за поширення образливої інформації. Так, якщо ці дії не містять кримінально караного діяння, то за публікацію таких матеріалів загрожує адміністративний штраф у розмірі від 30 тис. до 100 тис. рублів. За повторне порушення – штраф у розмірі від 100 тис. до 200 тис. рублів або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Якщо ж дії були вчинені особою, раніше підданим адміністративному покаранню за аналогічне адміністративне правопорушення більше двох разів, його чекає штраф у розмірі від 200 тис. до 300 тис. рублів або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

 

 

Останні новини

Back to top button