Світ

У Раді ЄС відреагували на обстріли Одеського порту

У Раді ЄС відреагували на обстріли Одеського порту

Європейські міністри разом з Кулебою обговорять, яким чином продовжувати підтримувати Україну

Жозеп Боррель назвав чергові злочини РФ “варварськими” і попередив, що вони стануть причиною продовольчої кризи у всьому світі.

Обстріли РФ портової інфраструктури в Одесі, що тривають третю ніч поспіль і знищення Росією запасів зерна, призначеного на експорт, є варварськими вчинками. Такі дії призведуть до масштабної продовольчої кризи у світі. Про це в четвер, 20 червня, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє Укрінформ.

Він заявив, що ЄС планується обговорити ситуацію в Україні разом міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Вони (росіяни – ред.) не тільки вийшли із зернової угоди щодо експорту зерна з України, але вони спалюють це зерно”, – наголосив європейський урядовець.

Борель зауважив, що ці масовані повітряні атаки проти портової інфраструктури в Одесі спричиняють не тільки втрати серед мирного населення, а й великі руйнування складів із зерном, що там розташовані.

Він додав, що такі варварські дії Росії візьме до уваги Рада ЄС. Європейські урядовці сподіваються більше інформації під час спілкування з українським міністром Кулебою.

“Це зерно не лише блокується на складах, але знищується. Це означає, що буде нестача продовольства, нестача зерна у світі”, – додав високий представник ЄС.

Європейські міністри разом з Кулебою обговорять, яким чином продовжувати підтримувати Україну.

“Це означає збільшення ресурсів Європейського фонду миру. Ми представили план з метою забезпечити фінансову допомогу для України на наступні роки, із важливим обсягом грошей – я надіюся, що міністри підтримують його”, – зазначив Боррель.

Нагадаємо, в середу, 19 липня, армія РФ здійснила потужну атаку різними видами ракет та ударними БПЛА на південні області України.

Крім того, під час нічної атаки російських агресорів на порти Одеса і Чорноморськ була пошкоджена інфраструктура міжнародних і українських трейдерів, а також резервуари та причали. 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button