Світ

У Португалії ліквідували державний орган через вбивство українця

В країні буде створений новий орган - Служба у справах притулку та іноземців

Уряд Португалії ліквідував Службу у справах іноземців та кордонів (SEF) після розголосу справи про вбивство у березні 2020 року громадянина України Ігоря Гоменюка в аеропорту Лісабона, в чому звинувачують працівників SEF.

Про це інформує 1NEWS.

В уряді додали, що повноваження SEF, такі як прикордонний контроль та розслідування торгівлі людьми, будуть розподілені між іншими правоохоронними відомствами.

Також в країні буде створений новий орган – Служба у справах притулку та іноземців (SEA).

У португальському уряді також зазначили, що країна сприймає приїзд мігрантів як позитивний крок, і «тому необхідно змінити погляд, яким державні служби дивляться на феномен міграції, застосувавши більш гуманістичний і менш бюрократичний підхід».

Нагадаємо, у березні 2020 року 40-річного Ігоря Гоменюка затримали в аеропорту Лісабона за спробу в’їхати в країну без дійсної візи. Невдовзі після затримання він помер. Трьох офіцерів SEF, причетних до інциденту, затримали та висунули їм обвинувачення у вбивстві.

Голова SEF Кріштіна Гатоеш 9 грудня 2020 року подала у відставку на тлі скандалу довкола загибелі українця.

Уряд Португалії проінформував 10 грудня 2020 року, що португальська держава виплатить компенсацію родині громадянина України Ігоря Гоменюка.

Розмір компенсації рада міністрів Португалії доручила визначити уповноваженому з прав людини. Кошти мають бути виплачені родині загиблого українця до початку судового процесу над співробітниками міграційної служби, яких обвинуватили у його смерті. Суд призначено на початок 2021 року.

У Спілці українців у Португалії компенсацію назвали «справедливим, хоча й запізнілим рішенням».

Джерело: Укрінформ

Back to top button