Світ

У Польщі суд заарештував екс-голову “Укравтодора” Славоміра Новака

Правоохоронні органи України і Польщі підозрюють Славоміра Новака в отриманні неправомірної вигоди в обмін на сприяння низці українських фірм-підрядників

Польський суд взяв під варту колишнього в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”) Славомира Новака і двох його спільників.

Про це повідомляє 1NEWS.

Колишнього очільника “Укравтодору” Славоміра Новака затримали в Польщі 20 липня.

За інформацією правоохоронців, Новак реєстрував підприємства в Польщі на імена довірених осіб і поповнював їхній статутний капітал коштами учасників тендерів “Укравтодору”.

НАБУ і САП спільно з центральним антикорупційним бюро Польщі (ЦБА) та окружною прокуратурою провели санкціоновані обшуки в Києві, Львові та на території Польщі в рамках спільного розслідування діяльності злочинної організації у сфері дорожнього господарства.

21 липня центральне антикорупційне бюро Польщі за дорученням НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) України повідомили Новаку про підозру в отриманні неправомірної вигоди.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Славомір Новак отримав українське громадянство та став виконувачем обов’язків глави “Укравтодору”. У вересні 2019 року Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) повідомило про відкриття справи проти Новака. Його звинуватили у тому, що він вказав недостовірну вартість автомобіля та суму коштів, розміщених на банківських рахунках. Згодом Новак пішов у відставку.

До того, як очолити “Укравтодор”, Новак був депутатом польського Сейму, відповідав за транспортні плани та інвестиції при підготовці Польщі до Євро-2012. У 2011-2013 роках обіймав посаду міністра транспорту, будівництва та морського господарства Польщі.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button