Світ

У Польщі пропонують компроміс у питанні щодо заборони абортів

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував передбачити в законодавстві норму, яка дозволяє переривати вагітність у разі високої ймовірності смерті новонароджених. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

“Враховуючи рекомендації Трибуналу, цей проєкт передбачає нове доповнення, яке відновлює можливість переривання вагітності відповідно до Конституції РП, лише у разі так званих летальних вад. Тобто коли медичний аналіз показує високу ймовірність народження мертвої дитини, або вона має невиліковну хворобу чи ваду, яка призведе до її смерті попри терапевтичні дії”,- написав Дуда у відкритому листі.

В разі ухвалення цієї поправки у законодавстві знову буде три легальні підстави для переривання вагітності: загроза життю матері, вагітність унаслідок зґвалтування чи інцесту, тяжка вада плоду, що веде до його смерті.

Президент зазначив, що розраховує на широкий консенсус у цій справі та співпрацю влади й опозиції.

Нагадаємо, Конституційний трибунал Польщі 22 жовтня визнав, що аборт на підставі патології плоду порушує конституційний принцип захисту життя, пов’язаний з положенням про гідність людини.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close