У парламенті Британії вперше назвали Тайвань незалежною країною
Фото: tenti.in.ua
Прапор Тайваню
Нові формулювання в опублікованій доповіді впливового парламентського комітету ризикують викликати різку негативну реакцію з боку Пекіна.
Комітет із закордонних справ Палати громад парламенту Великої Британії вперше назвав Тайвань незалежною країною в офіційному документі, повідомляє Politico.
Зазначається, що нові формулювання в опублікованій у середу доповіді впливового парламентського комітету ризикують викликати різку негативну реакцію з боку Пекіна, адже з’явилися вони в час, коли міністр закордонних справ країни Джеймс Клеверлі вперше за п’ять років відвідує Китай.
“Тайвань вже є незалежною державою під назвою Китайська Республіка і має всі атрибути державності, включаючи постійне населення, визначену територію, уряд і здатність вступати у відносини з іншими державами. Йому бракує лише більшого міжнародного визнання”, – йдеться у звіті комітету.
Як зазначає голова комітету Алісія Кернс із правлячої Консервативної партії, це перший випадок, коли у доповіді парламенту робиться така заява.
“Ми визнаємо позицію Китаю, але ми як комітет із закордонних справ не приймаємо її”, – сказала Кернс.
Представниця партії також підкреслила: надзвичайно важливо, щоб міністр закордонних справ непохитно підтримував Тайвань і чітко дав зрозуміти керівництву Китаю, що Лондон підтримуватиме право Тайваню на самовизначення.
“Це зобов’язання узгоджується не тільки з британськими цінностями, але також служить чітким повідомленням автократичним режимам у всьому світі про те, що суверенітет не може бути встановлений насильством чи примусом”, – додала Кернс.
Комітет критикує уряд за недостатню сміливість у підтримці Тайваню і закликає владу розпочати із союзниками підготовку антикитайських санкцій для стримування військових дій Пекіна й економічної блокади острова, який постачає 90 % найсучасніших напівпровідників.
“Сполучене Королівство могло б налагодити тісніші відносини з Тайванем, якби не було надто обережним, щоб не образити Комуністичну партію Китаю”, – йдеться в доповіді.
Politico зауважує, що уряд Ріші Сунака відмовився від визначення Китаю як широкомасштабної загрози і нзиває його “визначальним для епохи й системним викликом”.
Раніше повідомлялося, що США нададуть Тайваню зброю на $345 млн.
Китай погрожує війною через надання США зброї Тайваню на $500 млн