Світ

У ПАР реформують інститут шлюбу, жінкам дозволять мати кілька чоловіків

У Південно-Африканської Республіки опублікували законопроект реформи інституту шлюбу, який дозволить жінкам мати одночасно кілька чоловіків, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Законодавчий акт, підготовлений місцевим МВС, покликаний забезпечити в країні соціальну рівність між жінками і чоловіками. Чинне законодавство дозволяє представникам сильної статі мати відразу кілька дружин. Зокрема, попередній президент ПАР Джейкоб Зума на законних підставах має чотирьох дружин.

«Рішення про те, щоб узаконити поліандрію – право жінки мати відразу кілька чоловіків, було прийнято після ретельного розгляду питання про гендерну рівність. Закон і в питаннях шлюбу повинен однаково ставитися до чоловіків і жінок, як того вимагає конституція ПАР», – пояснюється в коментарі розробників документа.

Нині законопроект перебуває на громадському обговоренні. Підкреслюється, що дискусія може викликати відчуття дискомфорту, але «водночас сприятиме діалогу як всередині країни, так і у світовому співтоваристві».

 

 

 

 

Back to top button