Світ

У Німеччині пояснили, чому не можуть відмовитися від Північного потоку-2

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайер відкрито підтримав завершення будівництва російського газопроводу Північний потік-2. В інтерв’ю німецькому виданню Bild am Sonntag він пояснив, що у разі відмови від проєкту німецькі компанії втратять гігантські інвестиції, пише 1NEWS з посиланням на Главред.

За словами міністра, не варто пов’язувати питання з порушенням прав людини в Росії з реалізацією проєкту Північний потік-2. Міністр проти відмови Берліна від будівництва газопроводу, попри вирок російського опозиціонера Олексія Навального, який він не критикує.

“Економічні зв’язки, які існують вже багато десятиліть й економічні проєкти підприємств – це одне, а грубі порушення прав людини і наша реакція на них – інше”, – сказав міністр.

Водночас Альтмаєр підкреслив, що навіть якщо Північний потік-2 не добудують, то Росія не зменшить постачання газу до Європи, адже існують й інші газопроводи, в тому числі транзит через Україну.

“Якщо Північний потік-2 не добудують, то Росія необов’язково продаватиме менше газу, оскільки продовжує працювати Північний потік-1 і газопровід через Україну. Однак німецькі підприємства втратять гігантські інвестиції, і тому я закликаю до предметної дискусії”, – пояснив міністр економіки ФРН.

Back to top button