Світ

У Німеччині дозволили евтаназію

Федеральний конституційний суд Німеччини ухвалив напередодні це рішення

Право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини, а заборона евтаназії порушує права тяжкохворих, вирішив Федеральний конституційний суд Німеччини.

Про це повідомляє 1NEWS.

Право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини, вирішили судді. Воно включає свободу вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного відходу з життя, зазначив голова вищої судової інстанції ФРН Андреас Фосскуле.

Водночас судовий вердикт не означає, що законодавцям заборонено регулювати діяльність організацій, які сприяють евтаназії.

У листопаді 2015 року німецький Бундестаг оголосив поза законом організації, які сприяють евтаназії у ФРН на комерційній основі. Водночас, поняття “комерційний” охоплювало не лише “матеріальну зацікавленість” у здійсненні евтаназії, а й неодноразове безоплатне сприяння відходу з життя невиліковно хворих людей. Порушення заборони загрожувало позбавленням волі на строк до трьох років.

Це рішення стало об’єктом жорсткої критики з боку важкохворих, низки лікарів і профільних організацій. Рішенням від 26 лютого Федеральний конституційний суд Німеччини підтримав їхню позицію.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close