Світ

У Нідерландах подали у відставку міністерки оборони та закордонних справ

Парламент Нідерландів ухвалив дві постанови з критикою дій очільниць МЗС та міноборони під час евакуації з Кабула

Слідом за міністеркою закордонних справ у Нідерландах через критику у зв’язку з хаотичною евакуацією з Афганістану подала у відставку також міністерка оборони країни.

Про це інформує 1NEWS.

Напередодні нижня палата парламенту Нідерландів після жорстких дебатів проголосувала за дві постанови, в яких критикуються дії очільниць МЗС та міноборони під час евакуації з Афганістану.

Парламентарі вважають обох міністерок відповідальними за зволікання з евакуацією, коли владу там захопив радикальний ісламський рух “Талібан”.

Очільниця зовнішньополітичного відомства Сігрід Кааг після цього одразу подала у відставку. Міністерка ж оборони спершу цього не зробила, через що наразилася на жорстку критику з лав своєї ж партії.

Анк Бейлевелд виконувала обов’язки міністерки оборони в тимчасовому уряді Нідерландів, оскільки в країні досі тривають переговори про формування нової правлячої коаліції після березневих парламентських виборів.

Нідерланди евакуювали з Афганістану понад 1500 людей – як громадян країни, так і місцевих працівників.

Утім, чимало афганців не змогли залишити країну, зокрема, 22 перекладачі, яких депутати парламенту та дипломати в Кабулі закликали евакуювати ще кілька місяців тому.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button