Світ

У Нідерландах після вогнепального поранення помер відомий кримінальний журналіст

Петера Де Вріса давно вважали ймовірною мішенню злочинців, про яких він писав

Один із найвідоміших у Нідерландах журналістів, кримінальний репортер Петер Р. де Вріс, на якого напали 6 липня, помер у лікарні.

Про це повідомляє 1NEWS.

У 64-річного де Вріса стріляли ввечері 6 липня в центрі Амстердама після його участі в телепрограмі.

Де Вріса давно вважали ймовірною мішенню злочинців, про яких він писав. Останнім часом журналіст був радником і довіреною особою свідка у масштабній справі щодо Рідуана Тагі, якого називають ватажком кримінальної банди. Поліція характеризує Тагі як “машину для вбивств”.

За підозрою у скоєнні нападу затримано двох осіб – 21-річного громадянина Нідерландів, який, як вважають у поліції, стріляв у журналіста, та 35-річного громадянина Польщі, який мешкає в Нідерландах і який, за даними поліції, кермував автомобілем, на якому підозрювані намагалися втекти з місця злочину. Поліція поки не висловлювала жодних версій щодо мотивів нападників.

Король Нідерландів Віллем-Олександр назвав атаку на де Вріса “нападом на журналістику, наріжний камінь нашої правової держави і, отже, нападом на верховенство права”.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що журналісти, які розслідують потенційні зловживання владою, “є не загрозою, а перевагою для наших демократій та наших суспільств”.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button