Світ

У NASA назвали дату запуску найпотужнішої ракети у світі

NASA може здійснити перший запуск носія Space Launch System в середині 2021 року. Про це повідомляє SpaceNews з посиланням на одного з високопоставлених чиновників космічного відомства США, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Допоки NASA продовжує чекати вдалого моменту для встановлення нової офіційної дати першого запуску Space Launch System, чиновник заявляє, що запуск може бути здійснений вже в середині 2021 року.

«Розклад, якого ми мусимо дотримуватись, дуже й дуже агресивний», – сказав Кен Боверсокс, виконуючий обов’язки адміністратора з питань розвідки та операцій з людьми в NASA, під час презентації на Міжнародному симпозіумі персонального та комерційного космічного польоту (ISPCS).

За його словами, цей графік передбачає завершення будівництва основного ступеня наприкінці цього року і відправку його до Космічного центру імені Джона Стенніса в Мисиссипи для проведення вогневих тестів, відомих як Green Run.

Після Green Run ступінь буде відправлено у Космічний центр ім. Кеннеді для інтеграції з двома твердопаливними ракетними прискорювачами, верхнім ступенем і космічним кораблем «Оріон», який і буде виконати випробувальний політ.

«У нас є шанс встановити ракету на майданчик і запустити її до кінця наступного року. Втім коли ви почнете враховувати різні невизначеності, то більш імовірним здається 2021 рік», – поділився чиновник.
Нагадаємо, пасажирський корабель Crew Dragon може зробити дебютний рейс на Міжнародну космічну станцію з американськими астронавтами на борту в кінці 2019 або на початку 2020 го року.

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору запустило 11 жовтня, ракету-носій із супутником ICON, призначеним для вивчення іоносфери Землі.

Останні новини

Back to top button