Світ

У найбільш вакцинованій країні світу почався спалах коронавірусу

Зростання кількості хворих може бути результатом розвитку економічної активності

На Сейшельських островах проти коронавірусу вакциновано більше людей на душу населення, ніж у будь-якій іншій країні світу, але кількість нових випадків Covid-19 на островах, де мешкає близько 100 тисяч людей, різко зросла.

Про це інформує 1NEWS.

Сейшели – невелика країна, тому загальна кількість щоденних інфекцій невисока, але зростання у процентному відношенні до чисельності населення викликає серйозне занепокоєння.

У квітні кількість нових випадків була стабільною та становила близько 50 на день. До середини травня цей показник збільшився до 400.

Відтоді хворих стало менше, але середня щоденна кількість нових випадків, як і раніше, значно вища за квітневий показник.

Причому, як повідомило місцеве міністерство охорони здоров’я, близько третини хворих повністю вакциновані.

Першим був препарат Sinopharm китайського виробництва. Вакцину надали Об’єднані Арабські Емірати.

Потім з’явилася Covishield – це локальна назва вакцини Oxford-AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія).

А зовсім недавно людей почали прищеплювати російською вакциною “Супутник-V”.

Скільки людей отримали “Супутник-V”, поки невідомо, але без урахування російської вакцини 57% сейшельців вакцинували Sinopharm та 43% – Covishield.

Скільки з цих повністю вакцинованих людей з позитивним результатом на коронавірус отримали Sinopharm, а скільки AstraZeneca, місцевим медикам невідомо.

З тих, хто потребував госпіталізації, 80% становили люди, які не були вакциновані, більшість з них мали інші захворювання.

Понад 70% населення Сейшел отримали хоча б одну дозу вакцини, а 63% були повністю вакциновані від початку вакцинації в січні 2021 року.

Комісар Сейшельських островів з питань охорони здоров’я вважає, що зростання кількості хворих може бути результатом розвитку економічної активності.

У березні 2021 року коронавірусні обмеження послабили, відкрили школи та ресторани.

Свій внесок могло внести святкування Великодня, зокрема й тому, що люди, які отримали одну або обидві дози вакцини, розслабилися та припинили дотримуватися соціальної дистанції.

На початку травня обмеження повернули, знову закрили школи, бари, ресторани і магазини.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button