Світ

У МВФ підрахували сумарні збитки від коронавірусу для світової економіки

Упродовж наступних 5 років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $28 трильйонів втрат для ВВП

Орієнтовний збиток для глобальної економіки від пандемії коронавірусу, яка спричинила найгіршу з часів Великої депресії кризу, може коштувати світу 28 трлн доларів упродовж наступних п’яти років.

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Упродовж наступних п’яти років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $28 трильйонів втрат для ВВП”, – зауважила глава Фонду.

Вона нагадала, що за дев’ять місяців глобальна криза забрала життя більше мільйона людей та розвернула глобальну економіку у зворотному напрямі. Різко зросли показники безробіття, бідності та суттєво підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.

“За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до “мінус” 4,4% цього року”, – зазначила Георгієва.

Проте, за її словами, є й позитивні новини.

“Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки”, – підкреслила директор-розпорядник МВФ.

Вона наголосила, що світ почав учитися тому, як жити з вірусом.

“Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення в 2021 році”, – зауважила Георгієва.

У цьому зв’язку вона підкреслила, що глобальне економічне зростання наступного року очікується на рівні 5,2% від ВВП.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close