Світ

У Монголії через сувору зиму загинули майже п’ять мільйонів тварин

У Монголії через сувору зиму загинули майже п ять мільйонів тварин

Фото: ifrc.org

У Монголії через сильний холод загинули майже 5 млн тварин

З листопада 2023 року 2250 сімей скотарів втратили понад 70% худоби. Понад 7000 сімей не мають достатнього доступу до харчування.


Екстремальна зимова погода, відома як дзуд, забрала життя понад 4,7 мільйона тварин в Монголії цієї зими. Про це повідомила пресслужба Міжнародного комітету Червоного хреста

Дзуд настає, коли літня посуха змінюється сильними снігопадами та екстремальними морозами. Температура повітря може опускатися до -30°C або й нижче. Високий сніговий покрив і товстий шар льоду покривають пасовища, позбавляючи худобу доступу до їжі.

 

Дзуди трапляються в Монголії дедалі частіше, тому пасовища не встигають відновитися в перервах між екстремальними погодними умовами, а пастухи – зробити потрібні запаси.

 

У ​​Монголії близько 300 тисяч людей є традиційними кочовими скотарями: їхня діяльність залежить від великої рогатої худоби, кіз і коней. За даними МКЧХ, з листопада 2023 року щонайменше 2250 сімей скотарів втратили понад 70% своєї худоби. Понад 7000 сімей зараз не мають достатнього доступу до харчування.

 

Дзуд вразив три чверті території країни, але очікується, що умови погіршаться.

 

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цьогорічний рівень снігового покриву був найвищим за 49 років і охопив 90% території Монголії.

 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button