Світ

У Молдові відкрили кримінальну справу на Додона

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У Молдові відкрили кримінальну справу на Додона

Фото: Скриншот

Йдеться про фрагмент запису переговорів, які у 2019 році мали Додон і Плахотнюк

Апеляційна палата Кишинева скасувала рішення місцевого суду не відкривати справу проти Ігоря Додона.


 

Генеральна прокуратура Молдови відкрила кримінальну справу за підозрою в корупції у зв’язку з відеозаписом зустрічі екс-президента країни Ігоря Додона і колишнього лідера Демократичної партії Володимира Плахотнюка. Про це повідомило видання NewsMaker.


 


“Виконувач обов’язків генпрокурора розпорядився почати кримінальне переслідування через відеозаписи, що з’явилися в публічному просторі влітку 2019 року”, – сказала представниця наглядового відомства Маріана Керпек.


 


 


Це відео – фрагмент запису переговорів, які у 2019 році мали Додон і Плахотнюк. За словами Ренице, у цьому пакеті була велика сума грошей.


 


Наприкінці червня 2020 року Антикорупційна прокуратура повідомила, що не відкриватиме кримінальної справи на підставі відеозаписів, і зазначила, що під час перевірки не виявила “елементів злочину”. Також там пообіцяли відновити перевірку, якщо в майбутньому прокуратурі нададуть більш певну інформацію чи вагоміші докази.


 


Але цього тижня Апеляційна палата Кишинева скасувала рішення місцевого суду не відкривати справу проти Додона і розпорядження колишнього заступника глави Антикорупційної прокуратури Василя Левицького.


 

Нагадаємо, у грудні 2020 року Ігор Додон став підозрюваним у причетності до розкрадання 12 млн доларів у справі підприємства Energocom. Екс-президент після допиту пообіцяв “не тікати” і запевнив, що готовий співпрацювати із слідством.


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button